Grzejniki aluminiowe Hawana 70, Kariba 80, Bahama 80, Kaiman 100, Bimini 100 oferowana przez Termowatt, nadaje się do każdego rodzaju systemu zamkniętego, systemów grzewczych, takich jak:

 • gazowe kotły,
 • kotły olejowe,
 • kotły na paliwo stałe,
 • podgrzewacze solarne,
 • elektryczne kotły.

Stosowane są w pompy, windy i wagę systemów grzewczych z jednego lub dwóch przewodów instalacji elektrycznej ogrzewania. Zaleca się, aby wyposażyć systemy grzewcze zamknięte naczynia wzbiorcze przeponowe i automatyczne zawory bezpieczeństwa.Aluminium grzejniki TERMOWATT może być również instalowane w budynkach mieszkalnych, handlowych, użyteczności publicznej i innych obszarów, w których nie ma żadnych żrące pary lub gazu kondensat i gdzie nie narażonych na uszkodzenia mechaniczne. Mogą być również instalowane w szczelnych wszystkich instalacji, gdzie są również inne elementy z tworzyw sztucznych (rury polipropylenowe), stal (armatura), miedzi i stopów miedzi (złączki, zawory). Nosiciel ciepla jest woda lub roztwór przeciw zamarzaniu w wodzie o parametrach pracy:

 • Maksymalna temperatura pracy: 95 ᵒC
 • Maksymalne ciśnienie pracy: 16 Bar

Grzejniki aluminiowe Termowatt produkowane fabrycznie w nowoczesny zaklady. Produkcja jest wyposazony w zaawansowany sprzet wiodacych producentow europejskich. Przy opracowywaniu grzejnika wszystkie wymagania nowoczesnych, uzywane wszystkie glowne zmiany w dziedzinie produkcji grzejnikow. Szczegolna uwage poswiecono kwestii wydajnosci, niezawodnosci i konkurencyjnosci przy zachowaniu najwyzszej jakosci. Wydajnosc aluminiowe grzejniki standardowe gwarantowana przez nastepujace cechy konstrukcyjne Termowatt:

 • zwiekszenie sprawnosci cieplnej ze wzgledu na wysoka emisyjnoscia i zwiekszenie konwekcyjne plyty;
 • specjalne aluminiowy z niskiej bezwladnosci cieplnej, w ktorych temperatura maksymalna radiator jest osiagniety w najkrotszym mozliwym czasie. Wszystkie grzejniki aluminiowe Grupy Termowatt sa wyjatkowa niezawodnosc i dluga zywotnosc;
 • grzejniki przechodza skrupulatna kontrole jakosci zgodnie z norm europejskich EN442. W tym 100% produkcji z produkcji poddawany jest cisnienie hydrauliczne testy. Takie srodki zapewniaja zgodnosc charakterystyki techniczne dane projektu.
 • grzejniki, oddanych sekcji aluminiowe wykonane sa z wysokiej jakosci stopu aluminium (EN AB 46100-AISiQCu) w technologii wtrysku zgodnie z normy UNI EN 1676.
 • grzejniki montowane sa na stalowych nippelah, ze specjalna powloka antykorozyjna na wewnetrznej powierzchni. Przestrzen miedzy sekcjami opieczetowanych przez uszczelki z paronitami odporna na plyny chlodzace. 

Malowanie grzejnikow idzie po dokladnym oczyszczeniu i przetwarzania ich powierzchni. Najpierw na radiator spryskac farby za pomoca anaphoresis. w temperaturze 150°C. Nastepnym krokiem jest stosowane przez rozpylanie szkliwa z dalszych polimeryzacji w temperaturze 180°C. Ta metoda barwienia zapewnia nie tylko znakomity wyglad, ale rowniez oslony. Dokladnosc i rownosc farby rowniez zostaly skontrolowane. Grzejniki ma na celu zwiekszenie wymagan do wygladu i kompaktowa konstrukcja, ktora pozwala im byc uzywany nawet w najbardziej wykwintne wnetrza. Grzejniki Termowatt bezpiecznie pakowanych i wyslane w pudelkach kartonowych, informacje o dostawcy i parametry techniczne.

Jesienią, tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego często zastanawiamy się nad modernizacją systemu grzewczego. Działania renowacyjne, polegające na wymianie grzejników i armatury c.o. skutecznie wpłyną na podniesienie efektywności instalacji grzewczej. Montaż aluminiowych grzejników o wysokiej sprawności cieplnej realnie podwyższy możliwości grzewcze systemu. Natychmiastowa reakcja układu grzewczego na zmiany termostatu pozwoli szybko regulować wysokość temperatury w pomieszczeniach. Funkcjonalnie rozmieszczone i odpowiednio dobrane grzejniki to klucz do komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Oferowane przez producentów różnorodne rozwiązania grzewcze dają nam wiele wariantów zapewnienia ciepła we wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe, grzejniki ścienne, płytowe i konwektorowe wykonane z różnych materiałów charakteryzują się inną: jakością, efektywnością, wyglądem oraz sposobem i czasem oddawania ciepła. Od nowoczesnych grzejników wymaga się, by oddawały do pomieszczeń jak najwięcej ciepła w krótkim czasie. Poszukując grzejników, które spełnią te oczekiwania należy przyjrzeć się parametrowi bezwładności cieplnej. Stały poziom komfortu cieplnego utrzymamy przy pomocy wydajnych i estetycznych grzejników aluminiowych z oferty Termowatt Armatura. Posiadają one wyjątkowo dużą powierzchnię oddawania ciepła. Zestaw członów, skręconych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami wyróżnia bardzo dobre przewodzenie ciepła. Zaraz po reakcji termostatu jest ono szybko oddawane do otoczenia. Takie rozwiązanie ułatwi ogrzanie pomieszczeń po długiej nieobecności domowników lub szybkie podwyższenie temperatury np. w łazienkach. W zależności od indywidualnych potrzeb, każdy z zestawów może być uzupełniony o dodatkowe elementy lub pomniejszony o dowolną liczbę członów. Producent – Termowatt Armatura SA, aby zwiększyć szybkość rozprowadzania ciepła, specjalnie wyprofilował wloty i wyloty powietrza. Trzy rzędy otworów zwiększają efektywność grzewczą, wspomagając proces naturalnej konwekcji ogrzanego powietrza. Przy wyborze grzejników zwracamy uwagę na ich wygląd, który wpływa na estetykę pomieszczeń oraz efektywność cieplną. Wysoki współczynnik mocy grzewczej, biały kolor poprawiający emisję ciepła i nowoczesne wzornictwo to atuty grzejników Termowatt. Ich wysoka skuteczność w ogrzewaniu wnętrz oraz neutralny desing pozwalają na montaż urządzeń zarówno w salonach, sypialniach, pomieszczeniach użytkowych, jak i w łazienkach. Nominalna moc grzewcza członu grzejnika w przypadku modeli Hawana, Kariba, Bahama, Kaiman, Bimini wynosi odpowiednio. Grzejniki wykonano z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu, dzięki czemu są one funkcjonalne i lekkie. Stanowią one korzystną alternatywę dla kaloryferów żeliwnych, które bez konieczności zmian w instalacji łatwo wymienimy na grzejniki aluminiowe.